Autowritetr_

2024 Kia ​​Sorento

Güncellenen Kia Sorento, cesur yeni bir görünüme, teknoloji ağırlıklı bir iç mekana ve sürüş tarzına uygun akıllı hız sabitleyiciye kavuşuyor…

Bazen güncellenen bir otomobilde selefine göre yapılan değişiklikler yol kenarındaki bir kafedeki sos kadar incedir, diğer zamanlarda ise güncellenmiş araba ile onun öncüsü arasında herhangi bir akrabalık olduğunu anlamak için bir büyütece ihtiyaç duyarsınız. Güncellenen Kia Sorento ikinci gruba giriyor çünkü içte ve dışta tamamen yeni bir görünüme sahip.

Aslında yeni Sorento’nun geniş ön ızgarası, çok ince LED farları ve krom detayları, onu Kia’nın amiral gemisi elektrikli SUV’si EV9 ile aynı çizgiye getiriyor . Sorento aynı zamanda her yere gidebilme doğasını vurgulamak için alt kenarlarında sert püsküllü kaplamaya ve ışıklı bir Kia armasına sahip; bu, diğer sürücülerin geceleri bile ne sürdüğünüzü anlayabilecekleri anlamına gelir. Bu, Sorento’ya, yakın akrabası Hyundai Santa Fe  veya birinci sınıf  Land Rover Discovery Sport da dahil olmak üzere en yakın rakiplerinin hiçbirinin  eşleşemeyeceği bir özellik kazandırıyor.

Tek bir panel içinde yer alan 12,3 inçlik bilgi-eğlence dokunmatik ekranının yanında yer alan yeni 12,3 inçlik dijital gösterge paneliyle Sorento’nun içinde de her şey değişiyor. Mevcut Sorento’nun kurulumunu, girdilerimize hızlı yanıt vermesini ve gezinmesi kolay menülere sahip olmasını seviyoruz. Bunun yerine telefonunuzun uygulamalarını kullanmayı tercih ederseniz kablosuz Android Auto ve Apple Carplay bağlantısı çoğu donanım seviyesinde standart olarak dahil edilecek.

Yeni özellikler arasında akıllı telefonunuzu kullanarak arabanızı kilitleme veya kilidini açma ve bu dijital anahtarı aileniz ve arkadaşlarınızla kısa mesaj yoluyla paylaşma yeteneği yer alıyor.

Günümüzün otomobilinde olduğu gibi, yeni Sorento da yedi kişiye kadar oturma imkanı sunacak ve her sırada cihazlarınızın dolu kalmasını sağlamak için USB-C şarj bağlantı noktaları bulunacak. Yeni Sorento’nun ferahlığı veya bagajında ​​ne kadar eşya taşıyabileceği konusunda büyük bir değişiklik görmeyi beklemiyoruz, ancak bu hiç sorun değil; mevcut otomobil her iki açıdan da halihazırda sektördeki en iyilerden biri. . 

Sorento’nun sürücü destek ve güvenlik kiti paketi, önünüzdeki yayaları veya bisikletlileri tanıyabilen daha gelişmiş Otomatik Acil Durum Frenlemesinin yanı sıra hızlanma ve frenleme alışkanlıklarınızı öğrenip bunları taklit edebilen akıllı uyarlanabilir hız sabitleyiciyi içerecek şekilde güncellendi. .

Yeni Sorento’nun motor seçenekleri hâlâ gizli olsa da, onun hibrit ve plug-in hibrit olarak sunulmaya devam edeceğini ve ikincisinin sizi yalnızca elektrik gücüyle en az 35 mil yol kat edebilecek. Yüksek kilometre yapan sürücüler için dizel seçeneği de olacak. Mevcut Sorento’da en mantıklısının normal hibrit olduğunu düşünüyoruz; canlı performans ve makul işletme maliyetleri için 1,6 litrelik benzinli motoru bir elektrik motoruyla birleştiriyor.

İlgili Yazılar

Otomobil Dünyasına Dair Her Şey