Autowritetr_

CONTINENTAL ALLSEASONCONTACT 2022 LASTİK TESTLERİNDE İPİ GALİBİYETLERLE GÖĞÜSLEDİ

Continental’in dört mevsim lastiği AllSeasonContact, 2022 lastik testlerinde beş defa ilk üçe girerek üstün performansını kanıtladı. Kuru, ıslak ve karla kaplı zeminlerde test edilen Continental AllSeasonContact, İngiliz YouTuber Jonathan Benson’dan Avrupa Otomobil Kulübü’ne, pek çok bağımsız lastik testinde, özellikleri sayesinde tavsiye edilen lastik oldu.

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, AllSeasonContact dört mevsim lastiğiyle başarılı bir 2022 yılını geride bıraktı. AllSeasonContact, Gute Fahrt[1] dergisinin farklı rakipleri kıyasıya yarıştırdığı bağımsız lastik testlerinden galibiyetle döndü.

2022 Kasım ayında, Sport Auto Almanya, 235/35 R19 91 Y ebadında 6 adet dört mevsim lastiğini Hyundai i30 model bir araçla test etti. Lastiklerin karda yol tutuşu Finlandiya’da, kuru yol tutuşu ise Hannover’da bulunan Contidrom test pistinde ölçüldü. Sport Auto, mükemmel çekiş gücü ve karla kaplı zeminde kontrollü sürüş özelliklerinden dolayı AllSeasonContact’a “Çok iyi” notunu verdi. Test uzmanları, değerlendirmelerinde özellikle lastiğin mükemmel yol tutuşu, suda kızaklama performansı ve kuru zeminde güvenli yol tutuşuna dikkat çektiler.

Auto Straßenverkehr: AllSeasonContact “Çok iyi”

Aralarında Continental AllSeasonContact deseninin de bulunduğu 235/35 R19 ebadında altı lastiği, Auto Straßenverkehr ekibi karla kaplı zeminde, yağmurdan sırılsıklam olmuş yollarda ve kuru asfaltta yol alan bir Hyundai i30N araç ile sıkı testlere tabi tuttu. Testin sonunda, lastiğin iyi çekiş gücü ve karda kolay kontrol sağlaması sayesinde “Çok iyi” notu çıktı. Test uzmanları, AllSeasonContact’ın kuru asfaltta yüksek kavrama seviyesi, düşük yuvarlanma direnci ve güvenli yol tutuşundan da etkilendiler.

AutoBild Allrad dergisinden AllSeasonContact’a üçüncülük!

2022 Ekim ayında AutoBild Allrad dergisi, Papenburg ve Idiada’da ıslak ve kuru zemin testleri için 11 dört mevsim lastiğini mercek altına aldı. Bunun için tamamı 225/50 R18 ebadında lastikler, bir BMW X1 ile test edildi. AutoBild Allrad, AllSeasonContact’ın yüksek seviyede suda kızaklama güvenliğine, ıslak koşullarda dinamik yol tutuşuna ve düşük yuvarlanma direncine dikkat çekerek, eşsiz kış özelliklerine sahip bu premium lastiğe “İyi” notunu verdi.

İlgili Yazılar
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit eiusmod tempor ncididunt ut labore et dolore magna