Autowritetr_

Faraday Future, özel FF 91 Fütürist aiFalcon modelini tanıtıyor.

Faraday Future , Master Investment Group ve Siraj Holding LLC ile yaptığı stratejik işbirliği anlaşmalarıyla girişini Orta Doğu pazarına dikti . Bu hamleye, FF markasının bölgedeki resmi lansmanı da eşlik ediyor. Bu genişlemenin bir parçası olarak Faraday Future, 2024 yılında teslim edilmesi planlanan, özellikle Orta Doğu pazarına özel olarak tasarlanmış, sınırlı sayıda üretilen bir model olan FF 91 2.0 Futurist aiFalcon’u tanıtmayı planlıyor.

Özel model, 1’e 1 ısmarlama özel yapay zeka, Super AP 5G3 aracılığıyla üstün bağlantı ve özel ekstrem yarış eğitimi ve sertifikasyonunu içerecek.

Stratejik işbirliği anlaşması hükümleri uyarınca, Master Investment Group CEO’su Şeyh Abdullah bin Mohamed Al Qassimi ve Siraj Holding LLC Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmed Khalaf Ahmed Khalaf Otaiba, Faraday Future’ın Küresel Danışma Kurulu’nda görev alacak ve yönetim kuruluna katılacak. FF Middle East’in direktörlerinden. Katılımları, iş geliştirme, satış ve pazarlama, stratejik finansman, ortaklıklar ve daha fazlası dahil olmak üzere Faraday Future’ın Orta Doğu iş operasyonlarına yönelik desteği kapsayacak.

Faraday Future , 24 Kasım’dan itibaren Formula 1 Abu Dabi Grand Prix Hafta Sonu sırasında Abu Dabi Yas Marina Pisti’nde FF 91 2.0 Futurist Alliance’ı (Kuzey Amerika modeli) sergileyecek .

FF Global CEO’su Matthias Aydt , stratejik iş birliğine duyduğu heyecanı dile getirerek şunları söyledi: “Master Investment Group ve Siraj Holding LLC ile Orta Doğu pazarındaki küresel genişlememizin kapısını açacak bu stratejik iş birliğini oluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. FF, operasyonlarımızda muazzam ilerleme kaydetmeye devam ediyor ve bunun, dünya çapında gelecekteki birçok etkinliğimiz ve işbirliklerimizden ilki olmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İlgili Yazılar

Otomobil Dünyasına Dair Her Şey