Autowritetr_

HYUNDAI Tucson

Hyundai, Tucson’u basitleştirilmiş bir görünüm ve tamamen yeni bir kokpitle güncelleyerek onu daha yeni elektrikli kardeşleri Ioniq 5 ve Ioniq 6 ile uyumlu hale getirdi .

Mayıs 2024’te İngiltere’de piyasaya sürülmesi planlanan yeni otomobil, yeni Kona ve Santa Fe’de görüldüğü gibi, onu Hyundai’nin yeni Parametrics Dynamics tasarım diliyle uyumlu hale getiren “daha rafine” bir estetiğe sahip . 

Yeniden tasarlanmış bir ön ızgaraya, genişliğini vurgulamak için ön ve arka koruma plakalarına, hafifçe yeniden tasarlanmış farlara ve yeni bir alaşım jant tasarımına sahip.

İçeride, bilgi-eğlence sistemi dokunmatik ekranı ve sürücü ekranı artık çok daha temiz bir tasarıma sahip yeni görünümlü direksiyon simidinin arkasındaki kaygan, kavisli tek parça panele entegre edilmiş. 

Orta konsol da düzenlendi ve çeşitli işlevler için yeni bir dokunsal kontrol yığını var; ancak hareket halindeyken daha iyi kullanılabilirlik sağlamak amacıyla fiziksel ısıtıcı kadranları geri dönüyor. Daha ince olan orta konsol aynı zamanda orta konsolun önünde daha geniş bir saklama alanı için yer açmış.

Tucson, 2020’de ilk kez piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra ana rakipleri Volkswagen  Tiguan , Toyota RAV4  ve Ford Kuga’yı yenmek için 116.738 örnek kaydırılarak 2022’de Avrupa’nın en çok satan kompakt SUV’si oldu .

Henüz herhangi bir güç aktarım mekanizması değişikliğine dair bir bilgi yok ancak Tucson’un benzinli, hibrit ve plug-in hibrit seçeneklerini koruması bekleniyor. Mevcut güç aktarım mekanizmalarının tümü, 148bhp üreten 1,6 litrelik dört silindirli bir motor üzerinde yoğunlaşıyor. En üst seviyedeki model 263bhp güç üretiyor.

Tam WLTP sertifikalı CO2 ve tüketim verileri, homologasyon süreci tamamlandığında yayınlanacak. 

İlgili Yazılar

Otomobil Dünyasına Dair Her Şey