Autowritetr_

ISITMALI EMNİYET KEMERİ!

1960’larda bir Cadillac’a modern popo ısıtıcıları geldiğinde, bazı insanlar bir otomobilde ısıtmalı koltuk fikrine güldüler .

Artık gülmüyorlar, ancak burada yeni ve görünüşte komik bir şey var: ısıtmalı emniyet kemerleri.

Şanzıman yapmakla tanınan Alman şirketi ZF, görünüşe göre bu fikre ısındı ve böyle bir mekanizmanın aslında elektrikli araçların sürüş menzilini artırabileceğini iddia etti . Soğuk havalarda ZF mühendisleri, “Sistem, aracın içini hızlı bir şekilde ısıtmak için gereken enerjiyi azaltarak menzili yüzde 15’e kadar artırabilir” diyor.

Buradaki fikir, kişinin karnına sarılan ısıtmalı bir kemerin – “vücudun üst kısmı ve pelvik bölge” – ısıtmalı koltuklarla birleştirilmesinin EV’deki yolcuların kendilerini daha hızlı ve daha rahat hissetmelerini sağlaması. Kabinin genel ısınması için çekilecek olan akü akımı bunun yerine tahrik için ayrılmış. Sıcaklık, kemerlerden ve koltuklardan (ve ısıtmalı direksiyon simidinden de, bahsedilmese de tahmin ediyoruz) yayılacak.

Isıyı iletmek için küçük teller, iplikler gibi doğrudan kayış yapısına dokunmuş. Elektrikli ısıtma devreleri için kontak elemanları, bandın veya toplayıcının çalışmasına müdahale etmeyecek şekilde konumlandırılmış. Kayışın sıcaklığını kontrol etmenin bir yolu varsa, bu açıklanmadı.

ZF, yolcu koruması açısından ısıtmalı kayışların geleneksel sistemlerden hiçbir farkı olmadığını söylüyor.

şüpheci? Isıtmalı koltuklar kesinlikle hoş ve etkilidir, ancak ısıtmalı emniyet kemerleri, vücudunuzda gerçekten önemli olacak kadar temas yaması sağlamıyor gibi görünüyor. Bu sıcak parçanın ne zaman ortaya çıkacağına veya bunun için kimin kaydolduğuna dair bir haber yok, ancak ZF, ısıtmalı kayışların bir dizi otomobil üreticisi tarafından “talep edildiğini” söylüyor. Birkaç yıl sonra burayı tekrar kontrol edin.

İlgili Yazılar
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit eiusmod tempor ncididunt ut labore et dolore magna