Autowritetr_

RENAULT 4

Renault’nun retro devrimi, ikonik Renault 4’ün küçük elektrikli otomobil olarak yeni versiyonuyla devam ediyor.

Renault, kısa süre önce tanıtılan Renault 5’in ardından 2025’te yeniden doğmuş Renault 4’ün piyasaya sürülmesiyle elektrikli otomobil yelpazesini genişletmeye devam edecek . 5 gibi, yeni Renault 4 modeli de, klasik isminden yola çıkarak retro esintili görünüme sahip, yalnızca elektrikli küçük bir otomobil olacak .

Renault 4 henüz resmi olarak tanıtılmadı ancak 2022 Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilen 4Ever Trophy olarak konsept formunda görmüştük  . Ayrıca üretim versiyonu geldiğinde otomobilin nasıl görünebileceğine dair genel bir fikir veren patent görsellerini de gördük.

Ayrıca o otomobil ortaya çıkmadan önce Renault 5’in konsept versiyonunu da görmüştük ve konsept nihai tasarıma çok yakındı. Aynı şeyin burada da geçerli olması muhtemeldir, ancak yol modelinde stilin daha hafif olmasını bekliyoruz.

Renault 4, elektrikli otomobiller için özel olarak tasarlanmış bir kurulum olan yeni 5 ile aynı AmpR Small platformunu kullanacak. R5 sadece önden çekişli olsa da Renault 4, daha SUV benzeri bir otomobil olduğu için 4×4 modeli de alabilir. Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde numaralandırılmış isimler göz önüne alındığında, Renault 4’ün 5’ten daha pahalı olması muhtemel.

İlgili Yazılar

Otomobil Dünyasına Dair Her Şey