Autowritetr_

Testlerin Şampiyonu Continental İçin Sarıkamış’ta Özel Pist Hazırlandı

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, 2022 yılının test şampiyonu WinterContact™ TS 870 kış lastiğini, Kars’ın zorlu kış koşullarında tanıttı. Lansman için Sarıkamış’ta özel bir pist oluşturuldu. Continental’in 100 bayisi, 30’dan fazla basın mensubu ve Kazakistan’dan iş ortakları WinterContact™ TS 870’i bu pistte ilk defa denedi.

Continental Türkiye, testlerin şampiyonu WinterContact™ TS 870 kış lastiğinin en zorlu koşullara göre geliştirilen üstün performansını, Kars’ın zorlu kış şartlarında sergiledi. Ülkemizin en soğuk ve karlı illerinden Kars Sarıkamış’ta Continental için oluşturulan özel pistte gerçekleştirilen sürüş deneyiminde WinterContact™ TS 870 kara kışa meydan okuyor. Continental, WinterContact™ TS 870’i öncelikle Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bayilerine tanıtmaya başladı. Yaklaşık 100 bayi ve Kazakistan’dan 15’den fazla iş ortağı, hem araç hem lastik deneyimi için ilk defa kullanılan bu pistte, zorlu hava şartlarına karşı özel olarak geliştirilen lastiği deneyimledi. Ardından ise 30’dan fazla basın mensubu, buzlu zemininde olağanüstü kavrama, frenleme ve dayanıklılık performansı sergileyen WinterContact™ TS 870’in farkını Sarıkamış’ın zorlu kış koşullarında test etti.

Ödüllü selefi TS 860’a göre, buz üzerinde yüzde 5 daha kısa fren mesafesi ve kar üzerinde yüzde 5 daha iyi yol tutuş performansına sahip olan WinterContact™ TS 870, daha az yuvarlanma direnci sayesinde daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. WinterContact™ TS 870, özel hidro oluklar ve yenilikçi sırt deseni sayesinde suyu daha hızlı tahliye ederek sürücülere üstün bir kızaklama performansı sağlıyor. Böylelikle araç sürücüleri, ıslak zeminlerde bile güvenle frene basabiliyor. Continental’in SnowCurve+ teknolojisi ise lastiğin sırtının sıkıştırılmış karla iç içe geçmesini sağlayarak, özellikle viraj alırken daha fazla yol tutuşu ve daha güçlü frenleme performansı sunuyor. Kış aylarında sürücülerin işini kolaylaştırmak için geliştirilen WinterContact™ TS 870,karlı, buzlu ve ıslak yollarda sürücülere çok iyi bir kavrama deneyimi sunuyor.

İlgili Yazılar

Otomobil Dünyasına Dair Her Şey